с. Басівка. Басівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Історія школи
1884 р. – в селі Басівка заснована школа грамоти, в ній навчалося 23 хлопці і 4 дівчини
1902 р. – школа реорганізована в церковно-приходську
 1917 р. – у селянській хаті, купленій на кошти громади у куркуля Шапіри, навчалося 73 учні
1919 р. – житловий будинок куркуля Стрижаченка держава передає як приміщення для початкової школи
1932 р. – Басівська початкова школа реорганізова в семирічну ( з 1960 року – восьмирічна )
1971 р. – на кошти колгоспу „Правда” збудовано типове приміщення двоповерхової школи на 320 учнівських місць
1972 р. – у Басівці відкрита середня школа, яка працює за кабінетною системою; у школі навчається 279 учнів, працює 20 учителів
2001 р. – у школі навчається 116 учнів
2006 р. – у школі навчається 122 учні
2012 р. – у школі навчається 64 учні

Проблемне питання школи
Розвиток професійної компетентності  та педагогічної майстерності вчителів як основи інноваційно-освітнього процесу

Структура школи
Школа І ступеня (1-4 класи) – 9 учнів
Школа ІІ ступеня (5-9 класи) – 18 учнів
Школа ІІІ ступеня (10-11 класи) – 5 учнів

Педагогічні кадри
Педагогічний колектив складається з 10 вчителів.
Серед них:
вища освіта – 10 чоловік;
учителів вищої категорії – 3 чоловіки;
учителів І категорії – 6 чоловік;
учителів ІІ категорії – 0 чоловік;
спеціаліст – 1 чоловік.

Кредо педагогічного колективу
„У кожній людині є сонце...
            Тільки не треба його гасити”
                                           (Сократ)

Матеріально-технічне забезпечення

·         Загальна площа – 2,4 га;

·         Площа приміщення – 1965 м2;

·         Навчально-дослідна ділянка,   сад – 1,2 га;

·         Їдальня на 80 місць;

·         2 майстерні;

·         Спортивна зала – 162 м2;

·         14 обладнаних предметних кабінетів та класних кімнат

Навчальний процес
     Школа здійснює навчально-виховну діяльність на основі ліцензії за рівнем повної загальної середньої освіти. Протягом останніх років школа досягає стовідсоткового виконання навчального плану та навчальних програм і забезпечує всім випускникам базовий рівень знань, що дає право на отримання „Атестата про повну загальну середню освіту”.
     За 38 років існування зі стін Басівської ЗОШ вийшло 726 випускників, із яких нагороджено Золотою медаллю 44 учні, Срібною – 24 учні.

Виховна робота
     Мету виховної роботи з учнями педагогічний колектив вбачає в формуванні морально-духовної життєво-компетентної особистості, що наділена громадянською відповідальністю, родинними й патріотичними почуттями, здатністю сприймати кращі надбання національної та світової культури, можливостями для саморозвитку та самовдосконалення.

Сторінки шкільного життя

„Учень – це не просто посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити”

(К.Ушинський)

Гордість школи – наші випускники

Слободюк Василь Якович –

кандидат технічних наук, професор кафедри експлуатації машино-тракторного парку Харківського інституту  механізації сільського господарства

Божко Микола Павлович --

академік,  директор інституту „Київ-проект”

Ткаченко Анатолій Олександрович –

доктор історичних наук, завідуючий кафедрою державно-правових дисциплін Української академії банківської справи

Бойченко Віталій Михайлович –

генерал, до 2003 року очолював податкову адміністрацію в м. Суми, 2003-2004 рр. – заступник начальника податкової міліції України.

Півторак Сергій Миколайович  --

член Спілки художників України, учасник Міжнародних виставок та мистецьких пленерів.